Eller, beraat için kalktı

namaz_1.jpgŞaban ayının 15. gecesine denk gelen ve Müslümanlar’ca kurtuluş gecesi sayılan Berat Gecesi’nde binlerce Müslüman bir yıllık amellerinin muhasebesini yapmak ve gelecek günlerinin daha hayırlı olması için dün geceyi ibadetle geçirdiler. Zamanı bilindiği için Berat Gecesi’ni büyük nîmet ve fırsat bilen Müslümanlar, Berat’ın gündüzünü oruçla, gecesini de ibadetle geçirerek Allah’tan af dilediler. Müslümanlar bu mübarek geceyi namaz kılarak, bol bol dua ederek, işlenen günahlar için tövbe edip halis bir şekilde, gözyaşlarıyla affedilmeyi dileyerek, kırgınlıkları unutup eş, dost, akrabaya sevgiyle, şefkatle sarılarak, ihmal edilen düşkünlere yardım elini merhametle uzatarak geçirdiler. Camilere akın eden vatandaşlar, kuraklığın son bulması için de niyazda bulundu. 

Af ve mağrifet kapılarının sonuna kadar açıldığı Berat Kandili’nde, beraatını kazanmak isteyenler camileri doldurdu. Kandili camilerde idrak etmek isteyen kadın erkek, yaşlı genç müminler, bu mübarek geceyi af, mağrifet ve İhali rahmete kavuşma vesilesi saydı.
 
Allah tevbe ve dualarımızı dergah-ı izzetinde kabul eylesin. Camilerimiz keşke kandil günleri kadar dolu, dualarımız kandillerde ettiğimiz kadar dolu dolu olsa. Allah mağfiretini üzerimizden eksik etmesin. Keşke her zaman böyle camilerimizi doldursak, bizi yaradana sürekli böyle dua etsek, her günümüzü kandil günü gibi yaşasak. İnşallah o günleri de görürüz. Rabbim dualarınızı kabul etsin, İnşallah.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: